V HALOWE ZAWODY MODELI SZYBOWCÓW

W  sobotę 17 lutego 2018r. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Ciepłowodach zorganizował V Halowe Zawody Modeli Szybowców typu rzutka. Wzięło w nich udział 32 zawodników z 6 pracowni modelarskich. Zgodnie z regulaminem zawodników podzielono na pięć grup wiekowych.

W kategorii wiekowej „do 7 lat” (rocznik 2011 i młodsze) I miejsce wywalczyła Ania Giszczak, a II miejsce Ula Giszczak  - obie zawodniczki z modelarni działającej przy Spółdzielczym Centrum Kultury w Bielawie. Najdłuższy lot w tej kategorii należał do Ani i wyniósł 9,3 m.

W kategorii wiekowej „od 8 do 9 lat” (roczniki 2009-2010) złoty medal zdobył Patryk Dakiniewicz z Bielawy, a srebrny Adam Wolski  z pracowni działającej przy GOKiP w Ciepłowodach. W tej kategorii najdłuższy lot (17,1 m.) należał do Patryka Dakiniewicza.

W kategorii wiekowej „od 10 do 11 lat” (roczniki 2007-2008) zwyciężył Jakub Maciejak z Bielawy, II miejsce zajęła Klaudia Nowosad reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy z Piławy Górnej, a III – Zofia Tatarek z GOKiP Ciepłowody. Najdłuższym lotem w tej kategorii mógł się pochwalić Jakub Maciejak – wyniósł on 19,1 m.

W kategorii wiekowej „od 12 do 13 lat” (roczniki 2005-2006) najlepszy okazał się Igor Kormos z Bielawy, na drugim miejscu uplasował się Piotr Pędziwiatr z modelarni „Zefir” z Bystrzycy Górnej, a na trzecim Jakub Król z pracowni działającej przy Spółdzielczym Domu Kultury „Orlik” z Dzierżoniowa. Najdalej poleciał model Igora Kormosa  - 21,7 m.

W kategorii wiekowej „powyżej 14 lat” (rocznik 2004 i starsze) złoty medal przypadł w udziale Adamowi Błaszczykowskiemu z Dzierżoniowa, srebrny Kamilowi Nowosadowi z Piławy Górnej, a brązowy Tomaszowi Opieli -także z Piławy Górnej. Najdłuższy lot w tej kategorii należał do Adama Błaszczykowskiego (32,2 m.) i był to zarazem najdłuższy lot w całych zawodach.

Wyniki zawodników z każdej pracowni zostały przeliczone na punkty – za każdy zdobyty złoty medal pracownia otrzymała 3 punkty, za srebro – 2 punkty, a za brąz - jeden. Suma punktów  zadecydowała o rankingu grupowym, w którym I miejsce zdobyła modelarnia działająca przy Spółdzielczym Centrum Kultury w Bielawie – zdobywając 14 punktów,  II miejsce Uczniowski Klub Sportowy z Piławy Górnej (5 punktów), a III - modelarnia Spółdzielczego Domu Kultury „Orlik” z Dzierżoniowa (4 punkty).

Protokół Komisji Sędziowskiej do pobrania TUTAJ, Karty oceny do pobrania TUTAJ.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów.