• Zadzwoń, napisz e-mail lub skotaktuj się przez formularz kontaktowy

HALOWE ZAWODY MODELI SAMOLOTOWYCH TYPU RZUTKA

W  sobotę 02 lutego 2020 roku Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Ciepłowodach zorganizował VI Halowe Zawody Modeli Szybowców typu rzutka. Wzięło w nich udział 21 zawodników z 4 pracowni modelarskich. Zgodnie z regulaminem zawodników podzielono na pięć grup wiekowych. W kategorii wiekowej „do 7 lat”  I miejsce wywalczył Miłosz Lisak, II miejsce Jan Miroś, III miejsce wywalczył Artur Sowiński Kupranowicz –wszyscy należą do ECM w Jeżowie Sudeckim. Najdłuższy lot w tej kategorii należał do Jana Mirosia i wyniósł 16,28 m. W kategorii wiekowej „od 8 do 9 lat”  I miejsce zdobył Jakub Miroś z Jeżowa Sudeckiego, II miejsce Aleksander Markiewicz z Bielawy, III miejsce wywalczył Antoni  Dubowik z Jeżowa Sudeckiego. W tej kategorii najdłuższy lot (18,04 m.) należał do Jakuba Mirosia. W kategorii wiekowej „od 10 do 11 lat”  zwyciężyła Nikola Rudnicka pracowni modelarskiej w Ciepłowodach, II miejsce zdobył Jan Jasiński reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy z Piławy Górnej, a III miejsce uzyskał Adam Wolski z GOKiP Ciepłowody. Najdłuższym lotem w tej kategorii mogła się pochwalić Nikola Rudnicka – wyniósł on 16,40 m. W kategorii wiekowej „od 12 do 13 lat”  najlepszy okazał się Mateusz Urbaniak z Jeżowa Sudeckiego, na drugim miejscu uplasował się Jakub Maciejak z modelarni w Bielawie, a na trzecim Adrian Gurtatowski z z Jeżowa Sudeckiego. Najdalej poleciał model Mateusza Urbaniaka  - 29,37 m. W kategorii wiekowej „powyżej 14 lat”  złoty medal przypadł w udziale Igor Chmielowski z Jeżowa Sudeckiego, srebrny  otrzymał Kamil Nowosad z Piławy Górnej. Najdłuższy lot w tej kategorii należał do Kamila Nowosada -21,40 m. Wyniki zawodników z każdej pracowni zostały przeliczone na punkty , a ich suma zadecydowała o rankingu grupowym. W tej kategorii  I miejsce zdobyła modelarnia działająca  przy Euroregionalnym Centrum Modelarskim w Jeżowie Sudeckim ,  II miejsce zajęła Modelarnia przy GOKiP w Ciepłowodach, natomiast Uczniowski Klub Sportowy z Piławy Górnej zdobył III miejsce.

Statuetki, medale i pamiątkowe dyplomy wręczył Pan Jacek Wolski –Przewodniczący Rady Gminy Ciepłowody.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszych zawodach. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!