• Zadzwoń, napisz e-mail lub skotaktuj się przez formularz kontaktowy

RELACJA Z BIESIADY WIELKANOCNEJ

W niedzielę 8 kwietnia w sali widowiskowej GOKiP odbyła się  Biesiada Wielkanocna. Impreza miała na celu przybliżenie mieszkańcom tradycji wielkanocnych, zwyczajów i obrzędów folklorystycznych związanych z obchodami Wielkanocy oraz promocje lokalnych produktów i twórców. Na scenie znane biesiadne utwory zaprezentowała Magdalena Marcinkowska-Łamacz wraz z zespołem wokalno-tanecznym.

Najwięcej emocji wzbudziły zabawy i konkursy. Uczestnicy musieli m.in. nakarmić zajączka wielkanocnego czy też trafić jajeczkiem do celu . Nie lada wyzwaniem dla panów okazał się konkurs bicia piany, w którym prawdziwe mistrzostwo pokazał radny Adam Klepacki. Panie natomiast musiały m.in. wykazać się jak najszybszym wyrobieniem ciasta na makaron i rozwałkowanie go na jak największy „placek” .

Podczas Biesiady ogłoszone zostały wyniki Konkursu Wielkanocnego, który w tym roku rozgrywał się w dwóch kategoriach – palma wielkanocna i pisanka wielkanocna.

Palmy i pisanki wielkanocne oceniała Komisja w składzie: p. Bogusława Cwek, p. Barbara Chrząszcz-Trzybulska i p. Kamil Pawłowski. Komisja postanowiła, co następuje:

TRADYCYJNA PALMA WIELKANOCNA

W kategorii wiekowej do 10 lat  I miejsce zajęła Emilia Tomasiak

W kategorii wiekowej powyżej 18 lat I miejsce zajęła p. Stefania Orfin, II miejsce – p. Helena Malinowska, a III – p. Ewelina Kopeć.

TRADYCYJNA PISANKA WIELKANOCNA

W kategorii wiekowej do 10 lat zwyciężyła Wiktoria Wolska,  II miejsce zajęła Ada Adamczuk, natomiast III miejsce ex aequo – Arek Jaroszuk, Emilia Tomasiak, Martyna Kukowska. 

W kategorii wiekowej 11-17 lat  I miejsce wywalczyła Paulina Bielecka, II miejsce – Błażej Książek, a III ex aequo – Tamara Tomasiak i Dorota Bochenek.

W kategorii wiekowej powyżej 18 lat I miejsce przypadło p. Helenie Malinowskiej,  II miejsce – p. Halinie Gulej, a III – p. Zofii Tomasiak.

">TUTAJ można obejrzeć film.

  • Linki społecznościowe