• Zadzwoń, napisz e-mail lub skotaktuj się przez formularz kontaktowy

Turystyka

Gmina Ciepłowody, położona malowniczo na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Niemczańsko – Strzelińskich, to prawdziwy raj dla osób pragnących nacieszyć wzrok wyjątkowymi widokami a jednocześnie przeżyć niezwykłą przygodę odkrywania dziedzictwa historyczno – kulturowego pierwszych Słowian. Niespotykane walory środowiska naturalnego – przestrzeń  zapewniająca bliskość natury i możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą, sprzyjająca uprawianiu czynnej turystyki pieszej, rowerowej i konnej oraz wędkarstwa – a przy tym unikalne w skali kraju zabytki archeologiczne najstarszego osadnictwa na Dolnym Śląsku, to prawdziwa gratka nie tylko dla wytrawnych turystów, ale także rodzin, które pragną miło spędzić weekend za miastem z dala od gwaru i anonimowego tłumu.

Jeśli chcesz odpocząć i zaczerpnąć pozytywnej energii na cały tydzień - nie musisz szukać daleko. Przepiękne pocztówkowe widoki, bujna i nieskalana przyroda, spokój i czyste powietrze - wszystko to znajdzie u nas. Łagodne wzniesienia oraz gęsta sieć polnych dróg i leśnych ścieżek tworzą dogodne warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, a w śnieżne zimy wędrówek na nartach śladowych.

Dla turystów przez rok cały u nas klimat doskonały!

Zapraszamy!

 • Dla miłośników historii

  Miłośników historii zapraszamy do obejrzenia:

  - ruin rycerskiego zamku wodnego z przełomu XIII i XIV w., będącego na przestrzeni wieków własnością znanych śląskich rodów: Seydlitzów, Rothkirchów i Schweinichenów oraz książąt Saksońsko - Weimarskich, a w połowie XV w. stanowiącego siedzibę rycerza - rozbójnika Jerzego Reibnitza,

  - wzniesionego przez cystersów w XVIII w. barokowego kościoła w Starym Henrykowie, z płótnem Michała Willmanna przedstawiającym Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny,

  - neogotyckiej kaplicy w Kobylej Głowie ufundowanej przez ówczesnego właściciela wsi Heinricha Otto von Tschirschky.

 • Dla amatorów relaksu

  Amatorom relaksu polecamy spacer po pełnym tajemnic muszkowickim lesie z pięknie położoną barokową kapliczką i rozsianymi wokół niej stacjami drogi krzyżowej oraz stanowiącym unikalny zabytek archeologiczny cmentarzyskiem kurhanowym kultury łużyckiej. Jesienią muszkowicki las bukowy zmienia się w prawdziwy raj dla grzybiarzy. Warto wybrać się również na rodzinny piknik nad ciepłowodzkie stawy przy zamku. Miłośników pięknych widoków zapraszamy na wieżę widokową na Kawiej Górze przy drodze na Przerzeczyn Zdrój i do Kobylej Głowy.

 • Dla poszukiwaczy przygód

  Poszukiwaczy przygód zapraszamy na questową wyprawę szlakiem ciepłowodzkich legend. Wyprawa nie obejmuje wprawdzie całego szlaku mierzącego ok. 20 km długości, jednak częściowo przybliża podania i opowieści związane z gminą Ciepłowody, które zostały pieczołowicie zebrane przez jej mieszkańców. Wszystkie one dotyczą osób i wydarzeń ważnych dla historii tej ziemi, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Mamy nadzieję, że ta krótka przygoda zainspiruje Turystów do dalszego odkrywania tajemnic gościnnej Krainy Tepliwoda i wędrówek naszym Szlakiem Legend.

  Quest można pobrać TUTAJ

  Więcej o Szlaku Legend TUTAJ

 • Dla aktywnych

  Wydarzenie od: Wydarzenie do:

  Dla osób ceniących aktywność mamy pełnowymiarową halę sportową przy Zespole Szkół Samorządowych, z salą fitness, kortem do ricocheta, siłownią, tenisem stołowym i bilardem oraz kompleks Orlik z boiskami do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej.

  Więcej informacji - godziny otwarcia, cennik, zdjęcia - znajduje się na stronie administratora obiektu: ZSS w Ciepłowodach

 • Noclegi i gastronomia

 • Linki społecznościowe