• Zadzwoń, napisz e-mail lub skotaktuj się przez formularz kontaktowy

22 CZERWCA 2019 R. NA TERENIE REKREACYJNYM PRZY STAWACH W CIEPŁOWODACH ODBYŁY SIĘ OBCHODY NOCY KUPAŁY

Uczestnicy imprezy mogli wykonać własnoręcznie wianek z różnych ziół, kwiatów i liści. Na dzieci czekały zabawy ze smokiem i Słowiankami. Było m.in. rzucanie balonikami, puszczanie baniek oraz wspólne gry. Najmłodsi  mieli także możliwość do wspaniałej zabawy na dmuchanym zamku, wielkiej zjeżdżalni , na chętnych czekały  kolorowe tatuaże i warkoczyki. Nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, grupa „Jantar” przygotowała rekonstrukcje słowiańskiej osady, strojów oraz walk. Można było wziąć udział w starym słowiańskim obrzędzie zapewniającym urodzaj i zdrowie.

Na scenie zaprezentowały się zespoły „AND”, „CORD”, Orkiestra Dęta ze Złotego Stoku, które rozgrzały widownię. Gwiazdą wieczoru był  góralski zespół „Ondraszki” zachęcający widzów do wspólnej zabawy. Do godz. 2:00 uczestnicy bawili się przy utworach tanecznych wykonywanych przez Zespół  „SATURN”,

Poza słowiańskimi pokazami można było wziąć udział w konkursie poszukiwania kwiatu paproci i wygrać główną nagrodę. Zwyciężczynią zabawy została Halina Gulej. Wybrano także Najpiękniejsze Słowianki, w gronie których znalazły się Joanna Książek i Agnieszka Opyc. Zabawa zakończyła się iluminacjami świetlnymi przygotowanymi przez Grupę Luminis Fire Show.

Organizatorami wydarzenia była gmina Ciepłowody oraz Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Ciepłowodach.

  • Linki społecznościowe