• Zadzwoń, napisz e-mail lub skotaktuj się przez formularz kontaktowy

GMINNE OBCHODY 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2019 roku odbyły się Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta za Ojczyznę, następnie pod Pomnikiem Niepodległości złożono kwiaty i zapalono znicze ,które ustawiano symbolicznie na konturze Polski układając kolorystycznie flagę naszego kraju. Kolejnym etapem uroczystości był  przemarsz uczestników uroczystości, z których  każdy był  zaopatrzony  w kotyliony, flagi i wiatraczki w kolorach narodowych,  do sali widowiskowej GOKiP przy akompaniamencie Wrocławskiej Orkiestry Dętej pod batutą p.Włodzimierza Cierpisza. Na Placu Adama Mickiewicza Wójt Gminy p. Łukasz Białkowski w asyście strażaków OSP Ciepłowody usadowił flagę na maszcie, wspólnie odśpiewano pełną wersję hymnu narodowego i wypuszczono czerwone  i białe serca napełnione helem. Następnie wysłuchaliśmy koncertu przygotowanego przez orkiestrę dętą. Dalsza część obchodów odbywała się na sali widowiskowej,  gdzie  wysłuchaliśmy piosenki „Kamyk” w wykonaniu 4 gromady Zuchowej Zuchwałki, następnie piosenkę zaśpiewała grupa 5-latków przygotowana przez p. Mariolę Bajtek. Kolejnym punktem była recytacja wiersza „Polska” w wykonaniu Karola Błaźniaka i Krakowiak w wykonaniu grupy 6-latków przygotowanych przez p. Barbarę Sulimę. Uczniowie ZSP w Ciepłowodach przedstawili spektakl pod tytułem  „Wolność kocham i rozumiem”, którego reżyserem  była p. Leokadia Krzewska, scenografię przygotował p. Jadwiga Strama, taniec z szarfami uczennice przygotowały pod kierunkiem  p. Izabeli Fajkowskiej. Opiekę nad chórem sprawował p. Michał Żygadło, a sprawami technicznymi zajął się p. Włodzimierz Szuwarowski wraz z  firmą  nagłośnieniową Mastodont Event z Ząbkowic Śląskich.

Po występach młodzieży wysłuchaliśmy wspaniałego Koncertu Pieśni i Piosenek Patriotycznych w wykonaniu pani Małgorzaty Kulińskiej , której akompaniował syn Maciej. Na zakończenie wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Ciepłowodzianki”

Przed budynkiem GOKiP odbywał się w międzyczasie  piknik patriotyczny : kiermasz produktów lokalnych i ciepłowodzkich przysmaków a także sprzedaż ciasta i poczęstunek w postaci bigosu, kawy i herbaty przygotowanych przez Radę Rodziców działającą przy szkole.

Mieszkańcy Gminy Ciepłowody wspólnie z delegacją naszych partnerów z Borohradka godnie uczcili 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dziękujemy, że byliśmy w tym dniu razem.

 

  • Linki społecznościowe