• Zadzwoń, napisz e-mail lub skotaktuj się przez formularz kontaktowy

15 GRUDNIA W CIEPŁOWODACH ODBYŁA SIĘ XIII EDYCJA PRZEGLĄDU TRADYCJI I ZWYCZAJÓW BOŻONARODZENIOWYCH „PRZY WIGILIJNYM STOLE”.

Ciepłowodzka hala sportowa po raz kolejny wypełniła się smakowitymi aromatami świątecznych potraw i wypieków, niezwykłymi kolorami bożonarodzeniowych ozdób i dekoracji oraz melodiami kolęd i pastorałek.  Na wstępie wójt  Gminy -Łukasz Białkowski i przewodniczący rady Gminy Ciepłowody Jacek Wolski powitali wszystkich przybyłych i zaprosili do aktywnego udziału w imprezie. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Roman Fester - starosta ząbkowicki oraz Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich. 

Impreza rozpoczęła się jasełkami przygotowanymi przez najmłodszych mieszkańców gminy- przedszkolaków z Przedszkola Bajkowa Kraina w Ciepłowodach. Po nich na scenie zaprezentowała się młodzież z zastępu Zuchwałki, który od ponad roku działa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciepłowodach. Zaśpiewali oni pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi”. Po nich na scenie wystąpił szkolny chór z kolędą „Gdy sie Chrystus Rodzi” i pastorałka „ Pastorałka od ucha do serca”. W solowym występie usłyszeć można było Aleksandrę Rydz w pastorałce „ Noel”  i Filipa Gryk-Waloszka  z utworem „Triumfy Króla Niebieskiego”.

W międzyczasie swoją pracę rozpoczęły komisje jurorskie, które oceniały potrawy wigilijne, wystrój stołów i choinek oraz występy wokalne Kół Gospodyń Wiejskich. Na scenie kolędy zaśpiewały kolejno Koła Gospodyń Wiejskich z Braszowic, Ciepłowód, Jugowa, Kondratowic, Lutomii, Olbrachcic Wielkich, Stoszowic, Kamiennika, Stolca oraz Tarnowa. Na scenie wystąpili także rodzice oraz nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, którzy zaśpiewali dla gości pastorałkę pt. „Oto o północy”.

Na zakończenie zmagań konkursowych wszystkie Koła Gospodyń otrzymały identyczne prezenty i dyplomy za udział w Przeglądzie, natomiast dla najlepszych zespołów wójt Łukasz Białkowski oraz przewodniczący rady gminy Jacek Wolski wręczyli nagrody: Złotą Choinkę otrzymało KGW z Olbrachcic Wielkich, za najsmaczniejszą potrawę wigilijną Złota Łyżka pojechała do Jugowa, natomiast   Złoty Dzwoneczek wyśpiewał Zespół Złotokłose z Kondratowic. Kwintesencją przeglądu był koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Jadwigi Tomczyńskiej, która grała na harfie  i Maksymiliana Ambroziaka z gitarą basową.To był niesamowity dzień!

  • Linki społecznościowe