• Zadzwoń, napisz e-mail lub skotaktuj się przez formularz kontaktowy

V BIEG SZLAKIEM LEGEND GMINY CIEPŁOWODY

 

03 października odbył się   już V BIEG SZLAKIEM LEGEND GMINY CIEPŁOWODY w zawodach wzięło udział 81 dorosłych  śmiałków i po raz pierwszy 16 Krasnali w wieku od 3 do 12 lat.

 

Bieg dla dorosłych  na dystansie 8,300 km rozpoczął się tradycyjną rozgrzewką, którą dla zawodników poprowadziła Maria Horodyska ze Strefy Fitness ze Strzelina. W roli spikera wystąpił Arkadiusz Trojan prowadząc całą imprezę, nagłośnienie zapewniła MASTODONT EVENT,   a firma UltimaSport odpowiedzialna była za dokładny pomiar czasu uczestników biegu.

 

Pomysłodawcą biegu był mieszkaniec Gminy Ciepłowody –pan Andrzej Cendrowski ,entuzjasta różnorodnych form biegowych, który zawitał do GOKiP Ciepłowody i z ówczesną Dyrektor p. Edytą Zielonką rozpoczęli rozmowy i przygotowania do organizacji biegu . Pomysł spodobał się Wójtowi Gminy –panu Łukaszowi  Białkowskiemu i Radzie Gminy, dzięki którym zabezpieczono finanse   na organizację imprezy.

 

Trasa i warunki biegu są dość trudne, gdyż w większości prowadzi  polnymi i leśnymi drogami. Jedynie krótki odcinek Kobyla Głowa-Karczowice wiedzie drogą asfaltową.  W zależności od aury zmienia się stopień trudności trasy.

 

Bieg Szlakiem Legend Gminy Ciepłowody odbywa się końcówką września i początkiem października. Na mecie na wszystkich zawodników czekają pamiątkowe medale i pakiet (baton , napój , gadżety) ,   a także kawa, herbata i ciepły posiłek regeneracyjny – tym roku był to fantastyczny bigos przygotowany przez Radę Rodziców naszej szkoły podstawowej. Ponadto uczestnicy otrzymali  pamiątkowe medale, statuetki   oraz nagrody dla zwycięzców w 10 kategoriach .Po biegu GOKiP w Ciepłowodach, który wspólnie z Gminą Ciepłowody jest organizatorem imprezy,  przygotował  do rozlosowania wśród wszystkich startujących nagrody specjalne.

 

Jako pierwszy na metę dotarł Dominik Buk z miejscowości Iwiny z czasem 30 minut i 34 sekundy. Na drugim miejscu znalazł się Dawid Kutaj z Henrykowa, który metę przekroczył uzyskując czas 31 minut i 27 sekund. 30 sekund później swój bieg zakończył Bartłomiej Wojsław z Białej jednocześnie uzupełniając stawkę biegaczy na podium.

 

Wśród kobiet najszybsza okazała się Monika Dudek z Ziębic z czasem 38 minut i 10 sekund. Drugą z pań przekraczającą metę była Anna Waliduda z Grodkowa z osiągniętym czasem 38 minut i 46 sekund. Jako trzecia na metę dotarła Anna Gołębiewska z Kłodzka z wynikiem 39 minut i 12 sekund.

 

Pełna lista wyników znajduje się na stronie Ultimasport .

 

Wśród Krasnali w kategorii do lat 7 I miejsce zdobyła ZUZANNA KUR , II miejsce BARTEK RYDZ, III miejsce przypadło MARIANNIE WIELĄDEK.

 

W kategorii do lat 12 7 I miejsce zdobył WOJCIECH SKOWRONEK, II miejsce DAWID SARARA, III miejsce przypadło  LENIE WIELĄDEK.

 

Uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

  • Linki społecznościowe